Kdo jsme

WOOD SEEDS s.r.o.

– jsme jeden z největších hráčů v ČR –

Společnost byla založená v roce 2019 kolektivem profesionálů z dřevařského průmyslu v čele s Adamem Benešem. Firma se zaměřuje především na prodej dubového a bukového dřeva, ze kterého vyrábíme jeho zpracováním a sušením truhlářské a stavební řezivo. Výhodou je, že takto upravené dubové dřevo je velmi poptávanou komoditou, a to okamžitě likvidní. Další aktivitou je obchodování s lesy a lesními pozemky.


Hlavní konkurenční výhodou naší firmy je nákup vlastních lesních pozemků. Těžba na vlastních pozemcích výrazně snižuje náklady a umožňuje využití vytěžených pozemků k dalším podnikatelským aktivitám. Neméně významnou výhodou, před konkurencí, je naše vlastní unikátní databáze soukromých vlastníků lesních pozemků a skladby dřevin na těchto pozemcích, v Česku. To nám zaručuje obrovský potenciál rychlého růstu a expanze.

Naší specializací je především dubová a buková kulatina a řezivo do stavebnictví (podlahy, schodiště a eurookna) a na výrobu nábytku, po kterém je velmi vysoká poptávka, jak u nás, tak v zahraničí. Díky tomu je možné tento typ dřeva prodávat za mnohem vyšší ceny.

Oldřich Klíma

Jednatel společnosti

Vystudoval SPŠK v Bechyni. Pracoval jako manager v ČD, odkud odešel hned v 90 roce do firmy Aquatop jako obchodní ředitel a ředitel řízení realizace staveb. Zde byl do roku 2006, kdy se osamostatnil a až do roku 2012 toto provozoval jako OSVČ. V tomto oboru se stal vyhledávaným specialistou. Díky svým řídícím schopnostem dostává v roce 2012 nabídku a rozšiřuje své zkušenosti o provozování autoškoly a management realitní kanceláře. Stává se odborníkem na poli řízení firem, zvláště na poli realitní činnosti, financování nových projektů a poradenské činnosti.

Adam Beneš

Jednatel společnosti

Vystudoval Všeobecné gymnázium v Žatci.
Poté odešel studovat Českou Zemědělskou universitu v Praze
obor lesnictví, kde ho poprvé napadlo založit si svoji firmu,
proto v roce 2017 odešel na Vysokou školu obchodní
aby získal přehled i v obchodních záležitostech
a dotáhl svůj sen a založil firmu Wood Seed s.r.o.
Nyní ho plně zaměstnává jeho firma a i nadále
se vzdělává v Metropolitní univerzitě v Praze
obor Mezinárodní obchod.

Ing. Pavel Hušek

Odhadce lesních pozemků

Zpracovává pro naši firmu všechny znalecké posudky lesních pozemků. Firma sídlí v okrese České Budějovice a nabízí komplexní služby z oblasti odhadů nemovitostí a tvorby znaleckých posudků. Vytváří tržní ocenění vašich bytů a domů. Má více než pětadvacetiletou praxi v oboru a zaručuje Vám diskrétní jednání, příznivé cenové podmínky a služby v prvotřídní kvalitě.

Jaroslav Soušek

Vedoucí provozu

Od roku 1995 do roku 1997 byl pracovně v USA kde stavěl dřevostavby, poté se stal vedoucím sušárenského provozu řeziva u firmy Quercus kde působil do roku 2008. V roce 2008 nastoupil do firmy Carman a.s. kde ve funkci vedoucího dubového pilařského provozu a nákupu dubové kulatiny kde setrval až do roku 2019. Dnes pracuje jako vedoucí pilařského provozu naší společnosti kde využíváme jeho více než třicetileté znalosti a naprostý přehled a zkušenosti v oblasti dubových porostů v celé ČR a SR.

Luboš Muchna DiS

Odborný lesní hospodář

Vystudoval SO v Plasích v oboru Agropodnikání , následně absolvoval Lesnickou školu ve Žluticích a studium zakončil VOŠ Tábor - absolutorium obor krajinná ekologie a pozemkové úpravy. V praxi se pohyboval ve Státní správě- životní prostředí, myslivost, dále v lesích ČR. V současné době soukromě podniká ve službách lesnictví, obchod se dřevem, OLH odborná lesní správa, služby v myslivosti. V oboru se pohybuje již 17let.

JUDr. Tomáš Tesař, Ph.D.

Advokát

Provozuje advokátní kancelář zabývající se obchodním, občanským a trestním právem. S naší společností spolupracuje od samého začátku. V advokacii pracuje 21 let, z toho 4 roky v Praze. Několik let přednášel na právnické fakultě. Nyní působí v Plzni. Specializuje se na obchodní právo, problematiku ochranných známek a nekalé soutěže.

Mgr. Kovář Ivan

Daňový poradce

Je partnerem daňového poradenství v plzeňské kanceláři BDO.

Daňovému poradenství se věnuje 21 let. Dlouhodobě se specializuje na problematiku daňového strukturování a optimalizace, DPH a správu daní v tuzemsku. Se zavedením institutu svěřenských fondů se zabývá oblastí jejich zdanění a účtování, podílel se na úspěšném vzniku a správě řady svěřenských fondů. V rámci těchto specializací také pravidelně přednáší a publikuje.

Od roku 2000 je certifikovaným daňovým poradcem (KDP ČR). Hovoří česky, rozumí německy a anglicky.