top of page

Na konci roku jsme dokončili akvizici Sv. Hubert a nyní již dřevařský závod Lesy sv. Hubert patří do našeho portfolia.

Cílem této akvizice společnosti Wood Seeds je rozšířit své služby a činnost v oblasti výroby a bezodpadového zpracování dřeva

 

Společnost Lesy Sv. Hubert s.r.o. byla založena v lednu 2016. Jméno společnosti vzniklo dle místního názvu budovy u hlavní cesty mezi Kralovicemi a Vysokou Libyní. Tato pila je mladou, ale rozvíjející se společností s více než dvaceti zaměstnanci a externisty, kteří mají v oblasti lesního hospodářství dlouholeté zkušenosti. 

 

V současné době činí obrat pily cca 25 milionů korun. 80 % výroby tvoří produkce měkkého i tvrdého palivového štípaného dřeva v délkách od 25-60 cm. Po tomto dřevě je vzhledem k současné české energetické situaci velká poptávka a my cítíme silný tlak ze strany odběratelů právě po tomto produktu. Zásobujeme domácnosti v okruhu cca 50 kilometrů a tento akční rádius se chystáme zvětšit. Z těchto důvodů jsme se rozhodli celkovou kapacitu výroby navýšit a to rozšířením směnného provozu pily na dvě směny, úpravou výroby a obměnou stávajících technologií za nové a výkonnější. Do jednoho roku bychom tak chtěli produkci štípaného dříví zhruba zdvojnásobit. Bonusem pro region je, že na místě vznikne cca deset nových pracovních míst.

 

Dalším výrobním artiklem je stavební řezivo, které tvoří 20 % naší produkce. Vyrábíme hlavně střešní latě, trámky a prkna. Zpracováváme tak kvalitnější dřevo, které se k nám na pilu dostane a jehož je škoda zpracovat na dřevo štípané.

 

I po tomto druhu výrobku je velká poptávka, nicméně pro tento závod je to spíše doplňková výroba.

 

Součástí výroby závodu je také produkce lesnických oplocenek. Jako řádný hospodář osazujeme holiny v našich lesích - viz tento článek - a ty je potřeba právě oplocenkou zabezpečit proti okusu lesní zvěří. Nemusíme tak oplocenky kupovat, ale sami si je vyrobíme a to v podstatě z odpadového dřeva, jako jsou např. krajinky, čímž opět snižujeme náklady naší dceřinné společnosti.

 

Provoz závodu je tedy bezodpadový. Piliny a hobliny (zbylý odpad) bude využit pro vytápění nového závodu společnosti v Břasích - viz článek zde. Tím bude snížená jeho energetická náročnost a pomáháme tím plnit záměr o bezodpadovém a udržitelném hospodaření v našich společnostech. 

 

Předpokládáme, že řádným hospodařením a realizací výše uvedených změn dosáhneme v tomto areálu do jednoho roku obratu 50 milionů korun. 

 

 

 

Předpokládáme, že správným hospodařením a výše uvedenými změnami se nám podaří do jednoho roku dosáhnout obratu 50 miliónů korun, což je další dobrá zpráva pro naše investory.

Fotogalerie

3P7A1235.jpg
3P7A1174.jpg
3P7A1401.jpg
3P7A1080.jpg
3P7A1346.jpg

Další služby společnosti

lesy.png

Výroba stavebního řeziva

Stavební řezivo různých tvarů a délek

drevo-stipane.png

Prodej štípaného dřeva

Výroba a prodej kvalitního štípaného dřeva

pole.png

Oplocenky

Výroba a prodej lesnických oplocení

bottom of page